ANA SPONSORUMUZ

 

 

 

Şecere

WUSV(Dünya Alman Çoban Köpeği Dernekleri Birliği) üyesi olarak Derneğimiz tarafından verilen Şecereler bütün WUSV üyesi Dernekler tarafından tanınmaktadır.84 Ülkeden oluşan bu Birlikte ülkemizi yalnız Derneğimiz temsil etme hakkına sahiptir.

Alman Çoban Köpeği sevenlerin dikkatine,üyelerimize uyarı!!!
Derneğimizin amacı bilindiği gibi Alman Çoban Köpeğinin Ülkemizdeki kalitesini yükseltmektir.
Bunun için Uluslararası, özeliklede WUSV yönetmeliklerini baz alarak hazırlamış olduğumuz Yönetmelikler doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürme zorunluluğu vardır.
Derneğimize Üye olan herkesin Dernek Yönetmeliklerimize uygun hareket etmelidir.
Artık Üretimde üretim izni olmadan Üretim yapmaya son verilmelidir!
Yarışmalarda çok net gördüğümüz gibi Secereli Köpeklerin üstünlüğü inkar edilemez.Yıllardır kontrolsüz(üretim izni olmadan) üretilmiş olan hiç bir nesil yurtdışından gelmiş olan vasat bir secereli köpekle dahi kıyaslama şansımız olmuyor.
Bundan böyle Alman Çoban Köpeği sevenleri bilinçlendikce bu kontrolsüz üretimlerden olan yavrulara rağbet zaten düşecektir,ticari yönden bir kazanç getirmeyeceği gibi ACK'ye yeni gönül vermiş arkadaşlarımız da beklentilerini karşılayacak secereli Alman Çoban Köpeği yavruları arayışına geçeceklerdir,hayal kırıklıkları azalacaktır,azalmalıdır.
Yavruların kalitesi artıkca bakımlarına ,beslenmelerine,eğitimine önem verilmeye başlanacaktır,başlanmalıdır.
Yavruların geleceğinden ve yaşamlarından birinci derecede üreticiler sorumludur,vicdanen bunun bilinci içinde üretim yapıp sahiplendirme sorumluluğunu tüm üreticiler taşımalıdır.
Yurtdışından gelen Köpeklere gıpte ile bakarak yüksek rakamlar ödeyerek elde ettiğimiz ACK'ler bile çoğu zaman o Ülkelerde yetersiz görüldüğü için elden çıkartıldığını unutmayalım.
Bilinçli Üretici ,üretimde sadece Erkek ve Dişiyi biraraya getirerek yavru üretmek olmadığını bilmelidir.
Üretici, elinde olan ebeveynlerden daha kaliteli yavru elde etmek amacında olan bir'' Araştırmacı'' olmalıdır,bunun içinde başta ebeveynlerin yönetmeliklere uygunluğunu,secerelerindeki kan bağını,anatomilerinin tamamlayıcı olmasını,karakterlerinin uyumluluğunu,pigmentasyonun sağlanacağını ve ırk standartlarına uygun kriterlerini oluşturarak amacına uygun yavrular elde etmenin hesabını yapmalıdır.
Üreticinin hayeli, üretiği yavrularının Türkiye sınırlarınıda aşarak, yurtdışında başarılı olacak yavrular üretmek olmalıdır.
Siz değerli Üyelerimiz'de bu anlayışta olan üreticilerden yavru teminine giderseniz,sağlıklı ,karakteri sağlam,ırk standartlarını içeren,kaliteli mutlu olacağınız bir dost edinme şansınızı büyük ölçüde garantilemiş olursunuz.
Dernek üyesi Üreticilerin uymaları gereken yönetmeliklerimizi altta görebilir ve 1.ve 2. maddelere uymayan ve yönetmelikler doğrultusunda üretim yapmayan üreticilere secere oluşturulamayacağı gibi Dernek üyeliklerinin iptal olacağını bir kez daha hatırlatalım.


Bu şartlarla Irk standartlarına uygun ve sağlıklı Yavrular elde edilmesi amaçlanmaktadır.
-Çiftleşme ancak Üretim iznine sahip Köpekler ile gerçekleşebilir. Çiftleşme tarihinde Derneğimizin online Çiftleşme Formu eksiksiz doldurularak Erkek Köpek sahibi tarafından merkezimize ulaştırılmalıdır.
-Doğum sonrası Dişi Köpek sahibi online Doğum Beyan Formunu doldurarak, doğumu Dernek merkezine bildirmek zorundadır. Ayrıca Doğum Formun bir sureti Köpek sahibinin Veterineri tarafından onaylanarak İmza ve Kaşesi ile Dernek merkezine gönderilmelidir.
-Yavrular 7 veya 8 haftayı doldurduklarında mikrochip numaraları yapılıp isimleri ile birlikte Şecere talep formu ile birlikte Dernek merkezine bildirilmelidir.
-Tüm işlemler eksiksiz yapıldığı taktirde Şecere işlemleri başlatılır. Şecere ücretleri ve diğer ücretler ödendikten 3 ay içinde Şecereler üreticiye gönderilir.
Üretici tüm yavrularına şecere çıkarmak zorundadır, bildirgede satışa bağlı olarak eksik Şecere talebinde bulunması Yönetmeliğimize aykırı olup cezai işleme tabidir.
Üretmiş olduğunuz yavrularınıza ve Ebeveynlerine ayrıca isteğe bağlı olarak Derneğimizden DNA uygulaması talebinde bulunabilirsiniz.
DNA uygulamasını Derneğimiz her zaman kontrol amaçlı uygulama hakkını saklı tutmaktadır.

ACKİSD Yönetim Kurulu
 

Sayfa Araçları

Sayfayı Arkadaşına Gönder Sayfayı Yazdır