Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/wwwackis/public_html/classes/class.web.php on line 1672
Alman Çoban Köpeği Irk ve Spor Derneği

1.13 ŞECERE, KAYIT,ÜCRETLER

 


 

1.    ACKISD Üretim yönetmeliği değiştirilmiş  ve WUSV yönetmeliği doğrultusunda 3 ayrı tipte Şecere uygulamasına geçilmiştir.

2.    Şecereler Basic, Standart ve Premium Şecere olarak üçe ayrılmıştır.

·        BASIC: Doğan yavrulara Basic şecere almak için damızlıklarda istenen şartlar Hd/ED raporu, DNA örneği ve  Sosyal Köpek Sınavından geçer not almaktır ( İçeriği ve kuralları yakında yayınlanacak ). şecere rengi Sarı olacaktır.

·        STANDART: Doğan yavrulara Standart şecere almak için damızlıklarda istenen şartlar Hd/Ed raporu, DNA örneği, BH sınavı ve TSB Karakter testinden geçer not almaktır. şecere rengi Turuncu olacaktır.

·        PREMIUM: Doğan yavrulara Premium şecere almak için damızlıklarda istenen şartlar Hd/Ed raporu, DNA örneği BH, IPO ve Körung sınavlarına sahip olmaktır. Şecere rengi Pembe olacaktır.

 

3.    WUSV, SV ve FCI hakemleri tarafından verilmiş SKS, AD, BH, IPO ve Körung sınavları derneğimiz tarafından üretim için geçerli sayılacaktır. 

4.    Tüm damızlık erkek köpek sahipleri her eşleşme için Çiftleşme Formu doldurmak ve eşleşmeleri derneğe bildirmek zorundadır. Bu form Dernek merkezinden temin edilebilir 3 nüsha şeklinde olacaktır ve erkek köpek sahibi tarafından doldurulup bir kopyası dişi köpek sahibine verilecek, bir kopya kendinde kalacak, bir kopya da derneğe gönderilecektir.

5.    Türkiye’de çekilen tüm Hd/Ed röntgenleri ACKISD tarafından yetkilendirilmiş bir veteriner hekim tarafından çekilmiş olmalı ve Prof. Dr. Deniz Seyrek tarafından değerlendirilmiş olmalıdır.

6.    ACKISD Irk Standartları yarışmaları yönetmeliği ve katılım şartları değiştirilmiştir.

·        Irk Standartları yarışmalarımıza katılacak sahibi TC vatandaşı tüm köpekler kayıt altına alınacaktır ve köpeklere ACKISD Soy Kütüğü kayıt numarası verilecektir(TUR…..). Soy Kütüğü Kayıt numarası almayan köpekler yarışmalara katılamazlar. ACKISD şecereli Köpekler hariç tüm WUSV, SV, FCI  şecereli köpekler Yarışma katılımı için soy kütüğü kayıt no almak zorundadırlar. (Bu bir şecere değiştirme değildir. Orijinal şecereler Köpek sahiplerinde kalacaktır .Soy Kütüğü Kayıt no ile köpeklerin ülkemizde kütük kaydı yapılacaktır.)

·        ACKISD Soy Kütüğü Kayıt Numarası Irk Standartları Yarışmalarında alınabilirler.

·        24 ay üzerinde yarışacak köpekler yarışmaya iştirak edebilmek için en az Hd/Ed raporu almış ve DNA  örneği vermiş olmak zorundadır(DNA örneği yarışma günü verilebilinir). Bu şekilde yarışmaya katılan 24 ay üzeri köpekler en yüksek SG notu alabilirler.

·        24 ay üzerinde yarışacak köpeklerin il ve ülke şampiyonalarında V notu alabilmeleri için en az Hd/Ed raporu almış, DNA örneği vermiş (DNA örneği yarışma günü verilebilinir), BH ve Karakter testi sınavlarını geçmiş olmaları gereklidir.

·        24 ay üzerinde yarışacak köpeklerin ülke şampiyonasında VA notu alabilmeleri için en az Hd/Ed raporu almış, DNA örneği vermiş(DNA örneği yarışma günü verilebilinir) , BH, IPO ve Körung sınavlarını geçmiş ve Şampiyonada yapılacak TSB karakter testinde başarılı olmaları gereklidir.

·        Türkiye Şampiyonası 2018 itibari ile 18 ayını doldurmuş tüm köpekler Hd/Ed raporlarını almış ve DNA örneklerini vermiş olmak zorundadır(DNA örneği yarışma günü verilebilinir). Aksi takdirde ırk standartları yarışmalarına katılamazlar.

·        Irk Standartları yarışmalarına katılacak tüm köpek sahipleri köpeklerinin orijinal şecerelerini kayıt esnasında göstermek zorundadır. 6 aydan büyük tüm köpeklerin şecereleri kontrol edilecektir. Şecereleri (mazeret hariç) görülmeyen köpekler yarışma kayıtları olsa bile yarışmaya alınmayacaklardır.

·        Soy Kütüğü Kayıt belgesi için Irk Standartları Hakemi onayı gerekmektedir. Kayıt belgesinde sadece DNA onaylı nesiller yazılır.

·        Köpek sahipleri Irk Standardı Yarışmalarına kayıt ettiği ve yarışma katalogunda adı çıkan her köpeğinin, yarışmaya sokmasa dahi katılım ücretini ödemek zorundadır.

 

7.    Ücretlendirme:

-Üyelik Aidat Yıllık 100 TL

  •        DNA Alım ve Arşivleme: 50 TL
  •        Şecere: 100 TL yavru başına.
  •    ACKISD Soy Kütüğü Kayıt Numarası: 50 TL
  • ·        ACKISD Soy Kütüğü Kayıt Belgesi:120 TL
  • ·        Skor Book: 20 TL
  • ·        Yarışma Katılım Ücreti: 50 TL
  •      Sınav Katılım Ücreti : 50 TL
  •      SV Almanya Körung : 100 TL ( Almanya bedeli dışında) 

KDV dahil olarak verilmiştir.

 

Sinan Çinioğlu

ACKISD 2. Başkanı ve Türkiye Üretim Sorumlusu

 

Sayfa Araçları

Sayfayı Arkadaşına Gönder Sayfayı Yazdır