1.009 Değerli Üyelerimiz,

 

01-02 Ekim 2016 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirdiğimiz Marmara Cup Sınav ve Yarışmamıza katılan tüm arkadaşlarımıza,Ana sponsorumuz Bosch Mama,Nilüfer Belediyesi, Fitmin ve Organizasyonu üstlenen Sayın Suzan Uğurlu’ya teşekkür ederim.

 

Öncelikle Ana Sponsorumuz Bosch Mama’nın tepkisine yol açan gelişmeler hakkında açıklama yapmak istiyorum:

04 Ekim 2016 tarihi Dünya hayvanları koruma günü olması nedeni ile Nilüfer belediyesi ile işbirliğine girdiğimiz sokak hayvanlarını destekleme kampanyası dahilinde , Nilüfer Belediyesinin hazırladığı yayında ana sponsorumuz Bosch Mama’nın yer almaması haklı tepkiye yol açmıştır.Ancak bilinmelidir ki bu yayının bu şekilde yapılmasında derneğimizin hiçbir katkısı ve bilgisi yoktur.Gelişmelerden dolayı üzgün olduğumuzu bildiririz ve son anda gerçekleşen aksamalardan dolayı özür dileriz.Sınav ve yarışma için öngörülen Madalyalar 20 Kasım 2016 tarihimde İstanbul’da düzenleyeceğimiz WUSV Açık Orta Doğu ve Türkiye Şampiyonamızda verilecektir.

 

Cumartesi günü yapılan Sınav ve Karakter testinde Köpeklerin eğitim seviyelerinin belirgin düzeyde yükselmiş olması ve DNA talepleri dikkat çekti.Buda ciddi çalışmalar neticesinde Alman Çoban Köpeğinin ülkemizde amaçlanan hedef doğrultusunda yol aldığını göstermektedir.

Bu çalışmalarınız WUSV ‘un oluşturduğu yeni üretim Yönetmelikleri kapsamında büyük önem kazanmaktadır.

05 eylül 2016 tarihinde Almanya’da katılmış olduğum WUSV Genel Kurul Toplantısında, tüm Dünyada bulunan WUSV üyesi Alman Çoban Köpeği derneklerinin 01.01.2017 tarihi itibari ile geçerli olacak WUSV’un hazırlamış olduğu üretim Yönetmeliği kabul edilmiş olup bu doğrultuda çalışmalar mecbur tutulmuştur. Yeni Üretim Yönetmeliği WUSV’un resmi  açıklaması sonrası Derneğimizin Web sayfasında yayınlanacaktır.Şu an için bizim çalışmalarımıza çok yakın bir Yönetmelik olduğunu söyleyebilirim.

Bu Yönetmeliğin amacı,tüm Dünya’da aynı çalışmalar ve şartlar ile Alman Çoban Köpeğinin Irk standartlarının korunması ve eşitlenmesidir.

Ülkemizde ve bazı diğer ülkelerde’de yaşanan sıkıntılar ile ilgili gerekli açıklamalar zamanı gelince yapılacaktır,ancak bilinmesi gereken tek bir gerçek var ki,derneğimiz WUSV daimi üyesidir ve sadece derneğimiz SV Hakemleri ile Yarışma ve Sınav düzenleme yetkisine sahiptir ve SV Hakemleri ile Körung alma hakkına sahiptir.

Dolayısı ile bazı kurum ve kişilerin  özellikle dernek üyelerimizi hedef alarak yalan yanlış söylemleri ile doğru olan çalışmalarını baltalayıp kendi taraflarına çekme girişimlerini şiddet ile kınamaktayım. Herkes işine baksın…

Bizler işlerimizi tüm hızı ile sürdürmekteyiz ve 20 Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da WUSV Açık Orta Doğu ve Türkiye Şampiyonamızı SV Hakemi ve Körmeister Sayın Hans Ludger Göke ile düzenleyeceğiz.Bu etkinlikte SV Hakemi Körung yapacaktır.

 

Tüm katılımcılara şimdiden başarılar dilerim,

 

Ahmet Karataş

ACKISD Başkanı

Etkinliğimiz Basında....(alt linki tıklayınız)

Sayfa Araçları

Sayfayı Arkadaşına Gönder Sayfayı Yazdır